Na 21. državnem tekmovanju iz znanja računovodstva je ekipno ponovno zmagala ekipa Šolskega centra Postojna, tj. sedmič v osmih letih in tretjič zapored.

Individualno so dijaki dosegli naslednje rezultate:

Na osnovnem nivoju je zmagala Valentina Bizjak (97,5 %), medtem ko je bil Jure Ipavec sedmi (87,5 %); obema je bila mentorica Martina Marin.

Na višjem nivoju so rezultati še boljši: Daleč pred konkurenco je bila Saša Barrile (98 %), drugo mesto je zasedla Iva Agatić (88,5 %); obema je bil mentor Uroš Turk.

In, komu še pripadata ostali dve stopnički? Ekipno drugo mesto je zasedla Ekonomska šola Novo mesto, tretje pa Srednja ekonomska šola Ljubljana.

Ker je ŠC Postojna zmagal že tretjič zaporedoma, bo v skladu s pravilnikom, tekmovanje drugo leto v Novem mestu.

Čestitke našim dijakom in seveda obema mentorjema!